SON DAKİKA

Haberaman

TÜSİAD ’Körfez Ülkeleri Network’ ilk toplantısını gerçekleştirdi

TÜSİAD, KÜRESEL İLİŞKİLER VE AB YUVARLAK MASASI BÜNYESİNDE KÖRFEZ ÜLKELERİ (BAHREYN, KUVEYT, UMMAN, KATAR, SUUDİ ARABİSTAN VE BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ) İLE TİCARET VE YATIRIM İLİŞKİLERİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ AMACI İLE KURULAN ‘KÖRFEZ ÜLKELERİ NETWORK’ÜN, İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİĞİNİ DUYURDU.

TÜSİAD ’Körfez Ülkeleri Network’ ilk toplantısını gerçekleştirdi
Bu haber 21 Nisan 2017 - 19:27 'de eklendi ve 21 kez görüntülendi.

TÜSİAD, Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masası bünyesinde Körfez ülkeleri (Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri) ile ticaret ve yatırım ilişkilerinin güçlendirilmesi amacı ile kurulan ’Körfez Ülkeleri Network’ün, ilk toplantısını gerçekleştirdiğini duyurdu.

Türkiye Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masası bünyesinde Körfez ülkeleri (Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri) ile ticaret ve yatırım ilişkilerinin güçlendirilmesi amacı ile kurulan ’Körfez Ülkeleri Network’ün, ilk toplantısının yapıldığını açıkladı. Dernekten yapılan açıklamada, TÜSİAD üyesi Bilgün Gürkan’nın başkanlığını üstlendiği Network’ün ilk toplantısında, birçok sektörde Körfez ülkeleriyle ilişki içinde bulunan şirketlerin temsilcilerinin bir araya geldiği ve bölgeyle ekonomik ilişkilerine dair deneyimlerini paylaşma fırsatı bulduğu bildirildi. Körfez ülkeleriyle ekonomik ilişkilerin güncel durumuna ilişkin yapılan değerlendirmeden sonra, mevcut ilişkilerin geliştirilerek potansiyeline erişmesi için Network kapsamında yapılabilecekler üzerine görüş alışverişinde bulunulduğu ve önerilerin ele alındığı belirtildi. Ayrıca toplantıda dile getirilen görüş ve değerlendirmeler önceliklendirildikten sonra Network’ün 2017 yılı programının oluşturulacağı ifade edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA