SON DAKİKA

Haberaman

Bakan Yardımcısı Çiftçi: “Ülkemiz üzerinde planlanan oyunlar yerle bir olmuştur”

VAN TİCARET VE SANAYİ ODASI (VAN TSO) MECLİSİ AYLIK OLAĞAN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ.

Bakan Yardımcısı Çiftçi: “Ülkemiz üzerinde planlanan oyunlar yerle bir olmuştur”
Bu haber 03 Mayıs 2017 - 19:54 'de eklendi ve 25 kez görüntülendi.

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi, bölgesindeki gücünü ve etkinliğini ortaya koyan Türkiye’nin yükselişinin engellenemeyeceğini belirterek, “Sizlerin de katkılarıyla 17 Nisan’da ülkemiz üzerinde planlanan oyunlar yerle bir olmuştur” dedi.

Van Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Meclisi aylık olağan toplantısına katılan Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi, Türkiye’nin gerçek kahramanlarının ülkenin refahına katkı sağlayanlar olduğunu belirterek, “Bizim görevimiz daha kaliteli bir üretim mekanizması sağlamak ve dünya pazarlarına rekabet edebilir bir ortam oluşturmaktır. 16 Nisan’da ülkemizde sivil bir devrim gerçekleşmiştir. Yönetim sistemimizin değişmesi noktasında çok önemli bir kavşak dönülmüştür. Sizlerin de katkılarıyla 17 Nisan’da ülkemiz üzerinde planlanan oyunlar yerle bir olmuştur. Bizler sürekli koşturmak zorundayız. Halkımız, bölgemiz ve ülkemiz kazansın istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Türkiye’nin yükselişini kimse engelleyemeyecek”

AK Parti hükümetleri olarak bugüne kadar gerçekçi politikalarla Türkiye ekonomisini güçlendirdiklerini aktaran Çiftçi, “Ülke menfaatlerini ön plana alarak hareket ettik. Siyasi ve ekonomik istikrarını kanıtlamış, bölgesindeki gücünü ve etkinliğini ortaya koyan Türkiye’nin yükselişini kimse engelleyemeyecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Yakın dönemde kurduğumuz Ticaretin Kolaylaştırılması Kurulu ile ticaretin kolaylaştırılmasına yönelik stratejileri ve eylem planlarını daha etkin bir şekilde hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

“Hedefimiz iş dünyasının kapılarının daha kolay açılmasını sağlamak”

Bakanlık olarak sadece Türkiye’de değil ticaret yapılan tüm ülkelerde işi kolaylaştırmak ve maliyet tasarrufu sağlamak için çalışma yürüttüklerini ifade eden Çiftçi, şöyle devam etti:

“Hedefimiz iş dünyasının kapılarının daha kolay açılmasını sağlamak. Bunun için de bürokratik işlemlerde zaman kayıplarını en aza indirmek için sürekli yeni modeller geliştiriyoruz. Artan dış ticaret kapasitemize, ihtiyaç ve taleplere uygun biçimde gümrük kapılarımızı yeniliyor, tam otomasyona kavuşturuyoruz. Bakanlığımızın görev alanlarında dijital yazılımlar kullanılarak gümrük ve ticaret işlemlerinde ticaret erbabımıza son teknolojiyle hizmet veriyoruz.”

Daha sonra bir sunum yapan Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva ise ilk defa bir bakan yardımcısının meclis toplantılarına katıldığını ifade ederek, bundan memnuniyet duyduklarını belirtti.

Toplantı Bakan Yardımcısı Çiftçiye sunulan plaketin ardından sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA