SON DAKİKA

Haberaman

Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun sergisini 25 günde 30 bin kişi gezdi

TÜRKİYE’DE BUGÜNE KADAR HAZIRLANAN EN KAPSAMLI BEDRİ RAHMİ EYÜBOĞLU RETROSPEKTİFİ OLARAK BELİRTİLEN PHARMACTİVE SPONSORLUĞUNDA DÜZENLENEN ‘SEVMEK GÜZEL MESLEK’ SERGİSİ, BAŞKENTLİLERİN YOĞUN İLGİSİYLE KISA SÜREDE 30 BİN ZİYARETÇİ SAYISINA ULAŞTI.

Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun sergisini 25 günde 30 bin kişi gezdi
Bu haber 03 Mayıs 2017 - 14:28 'de eklendi ve 9 kez görüntülendi.

Türkiye’de bugüne kadar hazırlanan en kapsamlı Bedri Rahmi Eyüboğlu retrospektifi olarak belirtilen sergisi yoğun ilgisiyle kısa sürede 30 bin ziyaretçi sayısına ulaştı.

Türkiye’de bugüne kadar hazırlanan en kapsamlı Bedri Rahmi Eyüboğlu retrospektifi olarak belirtilen Pharmactive sponsorluğunda düzenlenen ’Sevmek Güzel Meslek’ sergisi, başkentlilerin yoğun ilgisiyle kısa sürede 30 bin ziyaretçi sayısına ulaştı. Cermodern’de 7 Nisan’da açılan sergiyi 25 günde 30 bin kişi ziyaret etti. Bazıları ilk defa sanatseverlerin beğenisine sunulacak eserlerin yer aldığı serginin Küratörlüğünü Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun öğrencileri İbrahim Örs ve Hanefi Yeter, Proje Direktörlüğünü Fahri Özdemir üstlendiği sergide, Eyüboğlu’nun çeşitli sanat disiplinlerinde ürettiği 150’ye yakın eserin yanı sıra, hayatından kesitler sunan mektuplar, zarflar, fotoğraflar ve özel eşyalarla beraber 300’ün üzerinde obje yer alıyor.

30 Temmuz’a kadar açık kalacak

Eyüboğlu’nun uğruna ’Karadut’ şiirini yazdığı heykeltraş Mari Gerekmezyan’ı resmettiği çalışmaları ve Gerekmezyan’ın yaptığı Bedri Rahmi Eyüboğlu büstü ise serginin en dikkat çekici eserlerinden. Adını sanatın farklı disiplinlerinde ürünler veren ressam, şair ve yazar Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun bir dizesinden alan ’Sevmek Güzel Meslek’ sergisi, 30 Temmuz 2017’ye kadar ziyarete açık kalacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA