SON DAKİKA

Haberaman

Erdoğan: “Rusya ile atacağımız adımlar bölgenin kaderini değiştirecek”

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN İLE RUSYA DEVLET BAŞKANI VLADİMİR PUTİN SOÇİ’DE BİR ARAYA GELDİ.

Erdoğan: “Rusya ile atacağımız adımlar bölgenin kaderini değiştirecek”
Bu haber 03 Mayıs 2017 - 15:48 'de eklendi ve 24 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile gerçekleştirdiği görüşmede, “Rusya ile atacağımız adımlar bölgenin kaderini değiştirecek” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Soçi’de bir araya geldi. Erdoğan, görüşmenin basına açık kısmında yaptığı açıklamada görüşmede hem iki ülke ilişkilerini hem de bölgesel sorunları ele alacaklarını belirterek, “Büyük bir sorumluluk üstleniyoruz. Eminim ki Rusya ile atacağımız adımlar bölgenin kaderini değiştirecek” ifadelerini kullandı.

Putin ise Türkiye ile atılacak ortak adımların Orta Doğu’daki durumu etkileyeceğini belirtti. Rus lider, Türkiye’nin referandum sonuçlarını tebrik ederek Rusya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin sonuçlardan olumlu şekilde etkileneceğine dair umutlarını dile getirdi. Referandum sonuçlarının iki ülke arasındaki ilişkilerin pekiştirilmesi açısından olumlu bir gelişme olduğunu belirten Putin, “Yaptığımız her şey, parlamentomuzun onayını gerektirdiği için, referandumun bu yöndeki sonuçları bizi çok sevindiriyor” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA