SON DAKİKA

Haberaman

Fransız Cumhurbaşkanı adayı Le Pen, Komünist Parti seçmenine yöneldi

MELENCHON’A YAKIN FİKİRLERİ OLDUĞUNU SAVUNAN VE YENİ SEÇİM STRATEJİSİ GÜDEN LE PEN, AYRICA YENİ AFİŞLER İLE MELENCHON’UN PROGRAMI İLE ORTAK NOKTALARINI PAYLAŞTI.

Fransız Cumhurbaşkanı adayı Le Pen, Komünist Parti seçmenine yöneldi
Bu haber 26 Nisan 2017 - 11:06 'de eklendi ve 6 kez görüntülendi.

Fransa’da Cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci tura çıkan Marine Le Pen, ilk turda yüzde 19.2 ile dördüncü olan Komünist Parti adayı Jean Luc Melenchon’un seçmenlerine seslenerek oy istedi.

Fransa’da Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 19.2 ile dördüncü olan Komünist Parti adayı Jean Luc Melenchon, ikinci tur için herhangi bir adaya destek çağrısında bulunmazken, kendinden sadece 2.5 puan fazla oy oranı ile ikinci tura çıkan aşırı sağ parti Milli Cephe (FN) adayı Marine Le Pen Komünist Parti seçmenine seslendi. Televizyon, radyo, gazete ve sosyal medya yolu ile seslenen Le Pen, Komünist Parti seçmenine kapitalist ve Avrupa destekçisi bulduğu Emmanuel Macron’a oy verilmemesi gerektiğini ifade etti.

Melenchon’a yakın fikirleri olduğunu savunan ve yeni seçim stratejisi güden Le Pen, ayrıca yeni afişler ile Melenchon’un programı ile ortak noktalarını paylaştı. Kendi fotoğrafı ile Melenchon’un fotoğrafının bulunduğu afişte ortak fikirler listelenip seçmenlerin “Melenchon ile ortak programı olan Le Pen’e” oy vermesi gerektiği ve “kapitalist sisteme hizmet eden Macron’a” oy vermenin Melenchon’un fikirlerine zıt bir davranış olduğu fikri oluşturuldu.

Le Pen’in milletvekili yeğeni Marion Le Pen, Salı günü verdiği bir röportajda Komünist Parti ile ortak hiçbir vizyon sunmadıklarını dile getirmişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA