SON DAKİKA

Haberaman

Rusya Devlet Başkanı Putin: “İlişkilerimiz yüksek hızla yeniden inşa ediliyor”

RUSYA DEVLET BAŞKANI VLADİMİR PUTİN, CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN İLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ BASIN TOPLANTISINDA, “RUSYA İLE TÜRKİYE ARASINDAKİ İLİŞKİLER TAM FORMATTA YÜKSEK HIZLA YENİDEN İNŞA EDİLİYOR” DEDİ.

Rusya Devlet Başkanı Putin: “İlişkilerimiz yüksek hızla yeniden inşa ediliyor”
Bu haber 03 Mayıs 2017 - 18:33 'de eklendi ve 52 kez görüntülendi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği basın toplantısında, “Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkiler tam formatta yüksek hızla yeniden inşa ediliyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, görüşme sonrası basın toplantısı düzenledi. Rus lider, “Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkiler tam formatta yüksek hızla yeniden inşa ediliyor. Sayın meslektaşımla Mart’ta görüşmüştük, şimdiki görüşmelerimiz Mart ayında alınan kararların nasıl uygulandığını ele alınması ve gelecekte hedefleri tespit etmemize fırsat sağladı” dedi.

Türkiye’nin en önemli ve perspektifli partnerlerinden biri olduğunu dile getiren Putin, ekonomik yaptırımların ne zaman kaldırılacağına dair soruya, “Bugün domates ve vizesiz seyahatler dışında diğer bütün ekonomik kısıtlamaların kaldırılması hakkında anlaştık. Ama bir süre sonra bu kısıtlamalar da gidecek. 24 Kasım olayından sonra üreticilerimiz kredi çekti. Hükümet olarak, üreticilerimize karşı yükümlülüklerimiz var. Türk domatesi güzel ve tatlı ama Rusya kendi tarım sektörünün geliştirmesini de istiyor” diye konuştu.

Öte yandan Putin, Erdoğan’a 22 Mayıs’ta İstanbul’da gerçekleştirilerek Karadeniz Ekonomik İşbirliği Toplantısı daveti için teşekkür ederek, toplantı formatının bölgesel ilişkiler, Rusya için de çok yararlı olduğunu ve Rusya’nın memnuniyetle katılacağını dile getirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA