SON DAKİKA

Haberaman

Tavernaların ilk kralı Yorgo Vaporidis:

TAVERNALARIN KRALI’ LAKAPLI YORGO VAPORİDİS, BÜLENT ERSOY’LA ÇOK ORTAK ANILARININ OLDUĞUNU AMA ONA TELEFONUNA ÇIKMADIĞI İÇİN KIRGIN OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

Tavernaların ilk kralı Yorgo Vaporidis:
Bu haber 02 Mayıs 2017 - 15:12 'de eklendi ve 19 kez görüntülendi.

Tavernaların Kralı’ lakaplı Yorgo Vaporidis, Bülent Ersoy’la çok ortak anılarının olduğunu ama ona telefonuna çıkmadığı için kırgın olduğunu söyledi.

Türkiye’nin ilk taverna müziği yorumcusu ’Tavernaların Kralı’ lakaplı Rum kökenli Türk yorumcu Yorgo Vaporidis CRI Türk’ten Tülin Tonkuş’a uzun yıllar sonra açıklamalarda bulundu. Balıklı Rum Hastane’sinde tedavi gören Vaporidis, Bülent Ersoy’la çok ortak anılarının olduğunu ama ona telefonuna çıkmadığı için kırgın olduğunu söyledi. Vaporidis Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’deki azınlıklar tarafından çok sevildiğini söyledi ve ekledi: “Erdoğan Türkiye ile Yunanistan’ın ilişkilerini düzeltmiştir”.

“Bülent Ersoy’u aradım ’Yok’ dedirtti”

YorgoVaporidis aralarında Nükhet Duru, Nurhan Damcıoğlu ve Harika Avcı’nın da bulunduğu pek çok solisti ilk kendisinin sahneye çıkarttığını söyleyerek, “Nükhet Duru… Çok sevdiğim bir sanatçı arkadaşımdır, takdir ettiğim bir sanatçıdır. İlk “Paşam” Tavernada ben sahneye çıkardım.Nurhan Damcıoğlu… Benim programımda çıktı.Harika Avcı’yı İzmir’de ben çıkarttım sahneye” şeklinde konuştu.

YorgoVaporidis, yaptığı açıklamada Bülent Ersoy ile çok iyi bir dostluğunun olduğunu ama Bülent Ersoy’un onun telefonlarına çıkmadığını ve buna çok üzüldüğünü söyledi: “En büyük sanatçı arkadaşım, ki ölene kadar sayıyorum, seviyorum, çok kıymetli bir ses, çok kıymetli bir insan Bülent Ersoy. Ben çok yakınıydım, Sayın Bülent Hanımefendi… İki kere aradım “merhaba” demek için ve yok dedirtti telefonda. Kendisi de bir hatır sormadı bana.Bülent Hanım benim odamdan çıkmazdı. “Anne arayan olursa ben Yorgo’nun odasındayım” derdi. Sesine, hanımefendiliğine laf yok ama biraz eski dostları, canciğer arkadaşlarını unuttu. Bir telefonla sorsa dünyalar benim olurdu. Beklerdim telefonunu. Ama şunu biliyorum ki; duysa benim burada olduğumu kalkıp gelir buraya. Arabaya biniyorduk boğaza gidip balık yiyorduk yakın dostluğumuz vardı. Ama yine de saygıyla karşılıyorum. Mecbur değil sormaya. Hastanede olan bir insanın yanına gitmek ne demektir biliyor musun; ona trilyonlar vermek gibidir. Şimdi ağlayasım geliyor.”diyerek Bülent Ersoy’a sitemde bulundu.

“Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın gayrimüslimleri kucaklayıcı bir tavrı var”

Yorgo Vaporidis, Tülin Tonkuş’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta kutlanan Paskalya bayramında azınlıklar için yayınladığı kutlama mesajından dolayı çok duygulandığını söyledi. Vaporidis: “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan herkesi kucaklıyor. Paskalya’da özel bir mesaj yayınladı. Erdoğan, Rum ile Türk’ü hiçbir zaman ayırmaz. Kendisi Türk-Yunan ilişkilerini iyileştirmiştir, dostluğumuzu pekiştirmiştir.Ona saygım ölene kadar sonsuzdur, daima onun emrindeyim. İnşallah bir gün onun bir toplantısında birkaç şarkı okumak isterim, sesimi duyar inşallah. Emrederse onun şerefine sabaha kadar şarkı okurum.” Diyerek Recep Tayyip Erdoğan’a bir gayrimüslim sanatçı olarak selamlarını yolladı.

“Ben toprağımda ölmek istiyorum”

Yorgo Vaporidis, yaptığı açıklamada Avrupa’ya defalarca yerleşme imkânı olmasına rağmen Türkiye’yi vatanı olarak gördüğünü ve hayatının son gününe kadar kendi vatanında yaşamak istediğini söyledi. Vaporidis: “İlk sahneye çıktığımda iki buçuk lira yevmiye ile çıktım. Paşam Zeki Müren’in Manolyasını da yarı Türkçe yarı Rumca okudum. 35 memleket dolaştım en son Avustralya’ya gittim, buraya geldiğimde tek böbreğimi kaybettim. Ondan sonra araba çarptı bana ve bu vaziyetteyim. Şu anda fizik tedavi görüyorum. Benim arzum burada ölmek ve Arnavutköy’de annemin babamın yanına gömülmek. Yoksa şimdiye kadar Avrupa’ya yerleşirdim ama ben toprağımdan ayrılamam” diyerek Türkiye’ye olan sevgisini dile getirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA