SON DAKİKA

Haberaman

’Zeka Küpü’ projesiyle BİLSEM öğrencilerine destek

TURKCELL TARAFINDAN ÖZEL YETENEKLİ ÖĞRENCİLERİ DESTEKLEMEK İÇİN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HİMAYESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN ‘ZEKA KÜPÜ’ PROJESİ KAPSAMINDA, SİVAS BİLİM VE SANAT MERKEZİ’NDE (BİLSEM) ‘ZEKA KÜPÜ LABORATUVAR’I OLUŞTURULDU.

’Zeka Küpü’ projesiyle BİLSEM öğrencilerine destek
Bu haber 03 Mayıs 2017 - 17:53 'de eklendi ve 14 kez görüntülendi.

Turkcell tarafından özel yetenekli öğrencileri desteklemek için Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde gerçekleştirilen ’Zeka Küpü’ projesi kapsamında, Sivas Bilim ve Sanat Merkezi’nde (BİLSEM) ’Zeka Küpü Laboratuvar’ı oluşturuldu.

Sivas’ta üstün yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü BİLSEM’de, Turkcell tarafından ’Zeka Küpü Laboratuvar’ı oluşturuldu. Okulun konferans salonunda gerçekleştirilen açılış törenine, eski Kültür ve Turizm Bakanı Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Koç, Sivas Valisi Davut Gül, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEGİTEK) Genel Müdürü Bilal Tırnakçı ile bazı protokol üyeleri katıldı.

Törende konuşan Sivas Valisi Davut Gül, dünyanın değiştiğini ve geliştiğini belirterek, “Bu gelişmeyle beraber ihtiyaçlar değişiyor ve yeni metotlar ortaya çıkıyor. Bu BİLSEM’in ortaya çıkış amacı da bu, daha yetenekli çocukları alıp bunların iyi bir şekilde yetiştirilmesini sağlamak. Çok şükür Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütçesi Türkiye’deki bütün bakanlıklardan daha fazla. Eğitime ayrılan yaklaşık 105 milyar liralık bir kaynak var. Sivas’ta devam eden eğitim yatırımlarının miktarı 193 milyon lira. Sırf bu sene 100 milyon liranın üzerinde eğitim yatırımımız var. Bunlar tabi kamunun yaptığı yatırımlar. Ama en az onlar kadar önemli olan Turkcell gibi kurumsal şirketlerin sosyal sorumluluk projeleri. Turkcell’in geçmişte de bugünde yaptığı çalışmalara baktığımızda, bu ülkenin değerleriyle barışık olduğunu ve bu ülkenin çocuklarına el uzattığını görüyoruz” dedi.

Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Koç ise Turkcell’in sadece bir iletişim operatörü olmadığını belirterek, donanım ve yazılım konusunda yenilikler meydana getirmek için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından Atilla Koç ve beraberindekiler zeka küpü laboratuvarını gezerek, maker ve kodlama kiti setleriyle hazırladıkları robotlara komut veren öğrencilerden çalışmaları hakkında bilgi aldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA